מכירה את זה שאת מסתכלת על מישהי וכל מה שאת יכולה לראות הם הריסים המדהימים שלה? אפילו בקרב תינוקות, קשה לפספס ריסים מעוקלים ויפהפיים… ריסים הם מאפיין יופי משמעותי במיוחד. הם מקיפים את העיניים ומדגישים את הצורה והצבע שלהן, וככל שהם מודגשים וארוכים יותר הם גורמים לפנים להיראות רעננות ויפות יותר. לשמחתנו, קיימות כיום טכנולוגיות רבות לשיפור המראה כדי לעזור לכל אחת להשקיע בתחומים שהיא רוצה לשנות ולהרגיש טוב יותר. ביניהם גם תחום הריסים שמציע אפשרויות אינסופיות: שימוש במסקרה איכותית, הדבקת ריסים חד פעמיים, מילוי ריסים והלחמת ריסים. במאמר זה נפרט כל מה שתצטרכי לדעת על הלחמת ריסים – במה מדובר, איך הטיפול מתנהל ודגשים חשובים שכדאי לדעת כדי לבצע את התהליך בקלות, במהירות ובלי נזקים.

 

מהי הלחמת ריסים?

הלחמת ריסים היא תהליך קוסמטי בו מודבקים לריסים הטבעיים של המטופלת ריסים נוספים תוך שימוש בדבק מתאים להדבקת ריסים. התוצאה שמתקבלת הוא מראה ריסים צפופים, עבים וארוכים יותר – וההבדל במראה הפנים הסופי הוא משמעותי מאוד. על התהליך להתבצע על ידי שוזרות  ריסים מקצועיות שעברו קורס הלחמת ריסים ייעודי.

 

מה ההבדל בין הלחמת ריסים והדבקת ריסים?

חשוב לדעת את ההבדל בין הלחמת ריסים והדבקת ריסים, כדי לבחור את האפשרות המתאימה ביותר עבורך ולהימנע מנזקים.

 

הלחמת ריסים:

הוא טיפול בו ריסים מלאכותיים מודבקים על גבי הריסים הקיימים, ללא מגע בעפעף או בקו העין. הטיפול מחזיק מעמד לאורך כשלושה שבועות, ואז יש צורך במילוי חוזר של הריסים עקב נשירת ריסים טבעית.

 

הדבקת ריסים:

הוא הכינוי לתהליך בו משתמשים בריסים מלאכותיים שמודבקים בדבק ישירות על קצה העפעף. לעתים הריסים מגיעים בצורת קשת ריסים שמודבקת כיחידה אחת על העפעף, ולעתים מדובר בקבוצות ריסים קטנות אותן יש להדביק אחת אחת על העפעף. החיסרון העיקרי בהדבקת ריסים הוא אורך הזמן – הם אינם מחזיקים מעמד לזמן ארוך, דורשים הדבקה חוזרת בכל תהליך איפור, וגוזלים זמן ומאמץ. בנוסף, בהדבקת ריסים הדבק מונח על גבי העפעף – מה שמגביר את הסיכוי להתפרצות אלרגיה, גירודים, נפיחויות ורגישות. אם את בוחרת לבצע הדבקת ריסים או שאת רוצה להדביק ריסים רק מדי פעם חשוב להשתמש בחומרים איכותיים ואנטי אלרגניים ולפעול לפי אזהרות השימוש כדי למנוע פגיעה בעיניים.

 

איך מתנהל טיפול הלחמת ריסים ומה כדאי לבדוק לפני הטיפול?

קודם כל, חשוב שתוודאי שמי שתבצע עבורך את הלחמת הריסים עברה הכשרה מקצועית בתחום. חבל לעבור טיפול יקר ערך ולגלות שהתוצאה לא מקצועית ולא מחזיקה מעמד.  שוזרת ריסים מקצועית תדע להדביק את הריסים בזהירות, תוך חסכון בדבק, כך שהם יחזיקו מעמד לזמן ארוך.

הטיפול הראשון להלחמת ריסים מיועד להדבקה ראשונית של הריסים, ולכן הוא יסודי יותר. לאחר מכן יש להגיע לטיפול מילוי הריסים אחת לכ-3 שבועות, כדי לשמור על המראה למרות נשירת ריסים טבעית שקורית במהלך הזמן.

עלות הטיפולים נעה בין 400 ל-600 לטיפול הלחמה ראשון, וכ – 250 ש”ח לטיפולי מילוי שוטפים.

במהלך הטיפול המטופלת שוכבת על גבה כשפניה מנוחות בצורה אופקית כדי לאפשר למטפלת גישה מלאה לאזור העיניים. מתחת לעיניים מונחות רפידות כדי לעזור למטפלת בהדבקה שלא תיגע בעור. בעזרת כלי עבודה מיוחדים לטיפול המדביקה מפרידה את ריסי המטופלת, לוקחת את הריסים המלאכותיים בזה אחר זה ומדביקה אותם עם כמות קטנה של דבק ייעודי לריסי המטופלת.

 

שוזרת ריסים מקצועית צריכה להקפיד על מספר נהלים בסביבת העבודה: שטיפת ידיים בין לקוחה ללקוחה, לבישת מסיכה, שימוש בכיסוי כרית סטרילי, פינצטה מעוקרת ומברשת ריסים נקייה. אם השוזרת לא מקפידה – אל תביישי לבקש ממנה לשים לב יותר. כמו כן, שאלי את המדביקה מראש אם הדבק מכיל פורמלדהיד – חומר שעלול לגרום לגירוי לא נעים. אם היא מקצועית ועברה הכשרה טובה, היא תדע לומר לך מה הדבק מכיל ולהתאים לך דבק רגיש יותר.

כדי למצוא מלחימה מקצועית ואדיבה, שאלי חברות מהסביבה ובקשי עזרה במציאת אשת מקצוע מומלצת. שימי לב לשאול שאלות על החוויה שלה כלקוחה. האם המדביקה הקפידה לנקות את הציוד, הידיים וסביבת העבודה? האם היא ידעה להדריך אותה לגבי השימוש הנכון בריסים ולהמליץ על המראה הטבעי והטוב ביותר, והאם היא עברה קורס מקצועי? עדיף לדעת יותר מדי מאשר להתחרט לאחר הטיפול 🙂

אם אין לך המלצות מחברות, תוכלי לחפש שוזרת  ריסים בפייסבוק או גוגל – ולבקש פרטים של לקוחות שעברו את התהליך אצלה כדי לשאול אותן אם הן היו מרוצות.

 

האם קיים נזק כתוצאה מהלחמת ריסים?

הלחמת ריסים עשויה לגרום לשתי בעיות עיקריות איתן ניתן להתמודד בעזרת הדרכה נכונה:

  1. תגובה אלרגית: התגובה האלרגית עשויה להיווצר באופן טבעי אצל המטופלת גם באמצע תקופה ארוכה בה היא ביצעה הלחמת ריסים, עקב פיתוח אלרגיה לדבק בגוף המטופלת. כדי למנוע אלרגיה יש לשים לב למנוע מגע של הדבק עם עור המטופלת ולעבוד במקום מאוורר. שימי לב לנקודות אלו כאשר את עוברת את הטיפול, ואם המדביקה לא מקפידה עליהן – רצוי להחליף מטפלת כדי לא לפגוע בבריאות עינייך.
  2. תופעה נוספת שעלולה להיווצר כתוצאה מהלחמת ריסים היא דלילות של הריסים הטבעיים. הבעיה אינה חמורה בגלל תחלופה קבועה וטבעית של הריסים בגוף – הריסים החסרים יצמחו מחדש בתוך זמן קצר. כמו כן, הדבקת ריסים יומיומית עלולה לפגוע בריסים יותר מהלחמת ריסים ולכן לרוב הלחמת ריסים עדיפה על פני הדבקת ריסים. שזירה נכונה ומוקפדת לא תגרום לנזק בריסים הטבעיים.

 

איזה אורך ריסים כדאי לך לבחור ומאיזה חומר?

נשים רבות באות לבצע הלחמת ריסים ולא יודעות אילו כדאי להן לבחור… קצרים יחסית? ארוכים? ואיזו רמת סלסול מומלצת? לרוב המדביקה שלך תדע להמליץ על הסוג שייראה הכי טבעי בהתאמה לפנים שלך. הריסים המומלצים הם באורך של הריסים הטבעיים שלך או מעט יותר ארוכים – כדי שישתלבו עם הריסים המקוריים וייצרו מראה עבה וטבעי. לא מומלץ לבחור באופציה ארוכה מאוד ותיאטרלית בהרבה מריסייך הטבעיים. מעבר לעובדה שהמראה שיווצר יהיה מוגזם, גם עלול להיווצר נזק לריסייך הטבעיים בגלל משקל כבד מדי.

אופציה טובה היא להתנסות לפני ההלחמה בריסים מלאכותיים ולבדוק איזה אורך ועיקול יותר מתאימים לך, מרגישים בנוח על העין ואילו מהם את אוהבת יותר. כך תוכלי לבחור את מראה הריסים המולחמים בקלות.

שאלה נוספת היא מאיזה חומר עשויים הריסים שלך. מגוון החומרים גדול: מינק, משי, ריסי אדם טבעיים וריסים סינתטיים. שאלי את המדביקה שלך באילו מהם כדאי להשתמש – ושימי לב שהמחיר יכול להשתנות בהתאם לחומר בו תבחרו.

 

איך כדאי להתנהל לאחר הלחמת ריסים?

הטיפ הראשון והחשוב ביותר אחרי טיפול הדבקת ריסים הוא גם מאוד אינטואיטיבי וברור – אל תגעי בהם! הריסים, אחרי הכל, מולחמים בעזרת דבק, וידיים שמשפשפות חזק מדי יכולות לקרוע את הריסים מהעיניים ולהרוס פרי עבודה ארוכה ומושקעת. נסי לא לשפשף את העיניים או למשש את הריסים יותר מדי.

כדי להימנע מהרס במהלך השינה, נסי לא לישון עם הפנים על הכרית – כדי שהריסים לא ישתפשפו בכרית וינשרו. כדי למזער נשירה מומלץ לישון על ציפית שעשויה ממשי, חומר עדין יותר. אחרי שקמת בבוקר סדרי את הריסים שהסתבכו זה בזה בעדינות בעזרת מברשת ייעודית.

ומה לגבי איפור? קודם כל, לא ניתן להשתמש במסקרה – אחרי הכל, הריסים שלך נראים עכשיו מודגשים מאוד ולא צריכים את תוספת הצבע… אם את רוצה להשתמש בכל זאת באייליינר, בחרי תכשירים שאינם על בסיס שמן כדי למנוע המסה של חומרי הריסים.

את הסרת האיפור באיזור העיניים הקפידי לבצע בעזרת חומרים מתאימים שלא ישפשפו את הריסים ויורידו אותם. הורידי איפור בתנועות עדינות כלפי מטה ולא בניגוד לכיוון הריס. התייעצי עם המדביקה שלך – רוב הסיכויים שיש לה ניסיון והיא תדע בדיוק מה להמליץ לך.

 

לסיכום…

הלחמת ריסים הוא אחד הטיפולים הכי נעימים, יפים ואפקטיביים שיש. הלחמת ריסים תעניק לך ריסים חלומיים ותדגיש את העיניים והפנים שלך. ההליך לא מכיל סיכונים משמעותיים ואינו כואב. בקיצור, מומלץ מאוד למצוא מדביקה טובה ולהגיע אליה לביקור שיגרום לך להנות מהריסים שלך ולקבל המון מחמאות. שימי לב לנקודות שהעלינו במאמר כדי לדאוג לבטיחות ואיכות הטיפול, והעיקר – תהני!

Write a comment:

*

Your email address will not be published.